ZenInteriors

Gdzie szukać inspiracji do aranżacji wnętrza?

Przeglądy / 5 września 2019

Gdzie szukać inspiracji do aranżacji wnętrza?

W zasadzie każdy projekt zaczyna się od zbioru inspiracji, przedstawiającego klimat wnętrza, który ostatecznie chcemy uzyskać. Czy jego autorem jest Nasz drogi Klient, czy my sami –  to zależy, jednakże w obu tych przypadkach dobrze wiedzieć, gdzie owych inspiracji szukać, bądź gdzie Klienta odesłać . Poniżej przedstawiamy nasze niezawodne zestawienie portali internetowych, gdzie zawsze znajdujemy coś ciekawego.

Miejsca do poszukiwania Inspiracji.

PINTEREST – pinterest.com
Nasz absolutny numer 1 pośród ogólnoświatowych portali. Działa prosto – wpisujemy słowo klucze, a wyszukiwarka zaczyna działać cuda. Każde otwarte przez nas zdjęcie łączy nas z kolejnymi, zbliżonymi tematyką i klimatem. Dzięki temu mamy dostęp do nieograniczonej ilości obrazów, które możemy zapisywać na stworzonych przez nas tablicach tematycznych.

My używamy tego narzędzie nie tylko do zbierania własnych inspiracji czy ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, ale także do komunikacji z Klientem – każdego z nich zachęcamy do stworzenia osobistych tablic wnętrzarskich, co pozwala nam na określenie jego preferencji i upodobań.

Ręka w górę – kto choć raz stracił rachubę czasu, buszując w bezkresnych zasobach Pinteresta ? My na pewno!

HOMEBOOK – homebook.pl
Rodzimy portal, pozwalający architektom i biurom na prezentowanie zrealizowanych przez siebie projektów wnętrz lub ich koncepcji. Wnętrza pogrupowane są ze względu na typ pomieszczenia, ale możemy także wybrać odpowiadający nam styl lub np. metraż. Oprócz zdjęć aranżacji, Homebook pozwala na wyszukiwanie konkretnych elementów wyposażenia, odsyłając do odpowiednich sklepów. Jest to również świetne miejsce pozyskiwania nowych Klientów, którzy mogą się z nami skontaktować bezpośrednio przez portal.

ARCHITONIC – architonic.com
Zagraniczny portal, umożliwiający wyszukiwanie pojedynczych elementów wyposażenia wnętrza – od płytek łazienkowych po designerskie oświetlenie. Szczególnie przydatny, gdy możemy zaszaleć i zaproponować Klientowi mniej standardowe i zdecydowanie mniej budżetowe rozwiązania. Warto zapoznać się z ofertą zagranicznych producentów, jeśli pracujemy nad wnętrzem nietuzinkowym, wysmakowanym i nieograniczonym finansowo.

BEHANCE – behance.net
Miejsce dedykowane freelancerom z całego świata, chcącym pochwalić się swoim portfolio online. Znajdziemy tu zarówno wysokiej jakości komputerowe wizualizacje, jak i efekty sesji zdjęciowych zaprojektowanych wnętrz. Dzięki portfoliom dosłownie z całego świata, możemy podpatrzeć jak projektuje się w innych rejonach kuli ziemskiej i spojrzeć na nasz projekt bardziej świeżym okiem.